Yazarlar İçin

Yazarlar İçin

Her yazar için, zaman ve emek harcadığı kitabı, hayatının en önemli çalışmasıdır. Fakat en önemli yazarların eserleri gibi, bu eser de profesyonel bir göze ve geliştirici müdahalelere ihtiyaç duyar. Yayınevlerine dosyanızı gönderip bir yıl boyunca cevap beklemektense YAYLAB’daki editörlere dosyanızı ulaştırmanız neyi değiştirir?

  • – Dosyanız, hangi kategoride ise, o kategoride uzmanlaşmış editörümüz, dosyanızı okur.
  • – Dosyanızı geliştirici önerilerde bulunur. Belki de ana karakteriniz fazla “kusursuzdur”, belki de gereğinden fazla “yan karakter” vardır romanda, kurgunuzda hatalar olabilir. Kurgu dışı çalışmalarınızda tarihi bilgiler yanlış olabilir, eklenmesi gereken güncel bilgiler vardır. Editörünüz, sizinle birlikte dosyanın daha iyi hale gelmesi için titiz ve detaylı bir çalışma yürütür.
  • – Editörünüz, üzerinde detaylı çalışılan ve son hale getirilen dosyanızı yayınlayabileceğini düşündüğü yayınevlerini belirler, bu yayınevlerini size bildirir.
  • – Yayınevi listesinden sizin de onay verdiğiniz yayınevleri belirlenir.
  • – YAYLAB, ilgili editörün raporu ve dosyanızın kısa özeti ile belirlenen yayınevlerine ulaşır.
  • – Kısa sürede dosyanızın bu yayınevleri tarafından incelenmesi sağlanır.

YAYLAB, dosyanız için hiçbir yayımlanma garantisi vermez. YAYLAB’ın garanti ettiği şey, etkin editörlük hizmeti ve doğru yayınevlerine yönlendirme, bu yönlendirmeden sonra süreci takip etme işleridir.
Unutmayın: Yayınevlerine dosyanızı “bitirdiğinizi düşündüğünüz” haliyle göndermek ve neredeyse 1 yıl boyunca olumlu/olumsuz haber beklemek tek seçeneğiniz değil. Metninizi editörünüzle birlikte çalışarak daha iyi hale getirmek, yayınevleri konusunda doğru yönlendirilmek ve dosyanızın yayımlanma şansını artırmak için YAYLAB’a başvurun…